andishemodiran
27 بهمن 1401 - 10:34

گلستان در جایگاه دهم توازن رشته‌ای کشور قرار دارد

گرگان- مدیر کل آموزش و پرورش گلستان با اشاره به تحصیل ۲۶ هزار دانش آموز در هنرستان های این استان، گفت: گلستان در جایگاه دهم توازن رشته‌ای کشور قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدرضا نظری صبح پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده دانش آموزان پایه اول متوسطه متناسب با استعداد، توانایی، رغبت، هوش و علایق خود نسبت به انتخاب رشته تحصیلی مناسب که منجر به انتخاب شغل مورد علاقه آنها می‌شود، آشنا خواهند شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان افزود: فعالیت‌های هفته مشاغل از ۱۵ بهمن ماه آغاز و تا ۱۵ اردیبهشت سال آینده اجرایی می‌شود و تلاش می‌کنیم در این پروسه سه ماه برنامه‌های مناسبی پیش بینی شده است.

وی اظهار کرد: در طول این سه ماه و به تناوب با بازدید از مراکز و محیط‌های شغلی، معرفی مشاغل، ارائه درس شناسایی مشاغل در دروس مختلف تحصیلی، مقاله نویسی شغلی، اجرای نمایشنامه شغلی، اشتغال در ایام فراغت و انجام مصاحبه شغلی توسط دانش آموزان، مهمترین شیوه‌های اجرای راهنمایی شغلی به این قشر ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: ۲۰۰ هنرستان گلستان میزبان حدود ۲۶ هزار دانش آموز در رشته‌های مختلف است و رتبه گلستان در مقوله توازن رشته‌ای در پایه دهم بین استان‌های کشور جایگاه دهم است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1040000