andishemodiran
22 اسفند 1401 - 13:28

رئیسی: ایران و بلاروس به نقشه راه جامع همکاری رسیدند / ایران از تحریم برای خود فرصت ایجاد کرده است

رئیس جمهور گفت: 30 سال از روابط بین ایران و بلاروس می‌گذرد و ما امروز به توافقنامه نقشه جامع بین دو کشور رسیدیم و با نگاه راهبردی که بین دو کشور وجود دارد این نقشه راه می‌تواند ارتباط دو کشور در آینده را مشخص کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، در نشست مشترک روسای جمهور ایران و بلاروس گفت: در ابتدا خوشامد عرض می‌کنم خدمت رئیس جمهور کشور دوست بلاروس به ایران، بدون تردید سفر رئیس جمهور بلاروس به ایران می‌تواند نقطه عطف و گام بلندی در توسعه روابط دو کشور باشد.

وی افزود: 30 سال از روابط ایران و کشور بلاروس می‌گذرد و ما امروز به تفاهم نامه نقشه مشترک بین دو کشور رسیدیم و نقشه راه حتما می‌تواند شرایط دو کشور را در آینده مشخص بکند به ویژه با نگاه راهبردی که بین دو کشور وجود دارد. 

رئیس جمهور گفت: نقشه راه جامع بین دو کشور شرایط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ار در همه حوزه های کشور روشن کرده که می‌تواند آینده دستگاه‌ةای مختلف و ظزفیت دو کشور را روشن بکند. جمهوری اسلامی ایران علی رغم تهدیدها و تحریم ها در این مدت توانسته گام‌های بلندی را در جهت پیشرفت بردارد و از تحریم ها برای خودش فرصت ایجاد کرده  و آمادگی داریم تجربیات خودمان را با کشور دوست بلاروس به اشتراک بگذاریم.

خبر در حال تکمیل است...

منبع: فارس
شناسه خبر: 1090472