andishemodiran
13 آذر 1401 - 15:16

رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد: پیگیر احداث دو شهرک دامپروری هستیم‌

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیگیر احداث دو شهرک دامپروری در منطقه دوپرنظری و سقاوه هستیم و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نمی‌شود.

سید علی معتمدی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج‌ اظهار داشت: پیگیر احداث دو شهرک دامپروری در منطقه دوپرنظری شهرستان بهمئی و سقاوه شهرستان مارگون هستیم و در این زمینه عملیات مطالعه و احداث آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه با احداث این دو شهرک شاهد ایجاد اشتغال و رونق تولید خواهیم بود، عنوان کرد: ایجاد شهرک‌های کشاورزی در حوزه گلخانه و آبزیان نیز به عنوان اولویت در دستور کار مجموعه جهاد کشاورزی است.

معتمدی‌پور از انجام مطالعات سه مجتمع و شهرک آبزی‌پروری و اجرای پنج شهرک گلخانه‌ای خبر داد و افزود: بخشی از آن‌ها به مرحله تولید رسیده و برخی را نیز تا منتج به نتیجه شدن پیگیری می‌کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: تحول در زیرساخت‌های بخش کشاورزی با رهنمود‌ها و حمایت‌های نماینده عالی دولت و معاونان آغاز و دستاورد‌های خوبی نیز حاصل شده است.

معتمدی‌پور این خبر خوش را با دو اقدام‌امیدبخش دیگر خود تکمیل کرد و افزود: از اول انقلاب تا یکسال پیش، 35 هزار هکتار زمین تحت پوشش شبکه آبیاری قرار گرفت اما با اتمام پنج پروژه در دست اقدام، بیش از 15 هزار هکتار از اراضی دیم این استان آبی می‌شوند.

وی ادامه داد: از اول انقلاب تاکنون 33 هکتار زیرساخت گلخانه‌ای ایجاد شد اما در همین مدت اخیر بیش از 136 هکتار زیرساخت آماده شده که با واگذاری کامل آن‌ها به جوانان بیکار و سرمایه‌گذاران، تحولی شگرف در این بخش ایجاد می‌شود.

معتمدی‌پور با بیان اینکه 22 واحد راکد مرغداری داشتیم که امسال پنج مورد از آن‌ها احیا و وارد مدار تولید شد، یادآور شد: 17 واحد راکد قابل احیای دیگر وجود دارد که عمدتاً مشکل بانکی دارند و در حال تلاش برای برگرداندن این واحد‌ها به چرخه تولید هستیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 896757